Par skolu

Bērnu aizsardzības likums Jelgavas novads uzdevumi.lv jaunatne jaunatneslietas E-klase Tālmācība tavatalmaciba.lv Erasmus+

Ziņas

2016-02-26 06:32

Centra konsultāciju punktā piedalās Valodas talkā

Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Tās mērķis ir uzsvērt valodu un kultūru daudzveidību, veicināt sabiedrības saliedētību, toleranci un starpkultūru dialogu.Dzimtā valoda ir katra cilvēka un ikvienas kultūras pamats. Tā saglabā un iedzīvina unikālo, savdabīgo, kas piemīt katrai tautai un kopienai. Arī Latvija ir bagāta ar daudzām latviešu valodas izloksnēm un dažādām citu tautu koptām valodām.

Lai izprastu priekšteču atstāto valodas mantojumu, ir svarīgi pētīt un izzināt savas saknes, to unikālo un atšķirīgo, kas stiprina mūsu saikni ar dzimto vietu un piederību tai. Liela daļa liecību, kas raksturo krāšņo latviešu tautas valodas un kultūras bagātību, glabājas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē (LFK).

Atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, aicināti visi no  2016. gada 19. februāra līdz 30. aprīlim iesaistīties akcijā „Valodas talka”, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu folkloristiem atšifrēt senos rokrakstus un piezīmes, starp kurām, iespējams, ir atrodams arī ģimenes, radu vai draugu lokā pierakstītais.

Akcijas laikā ikviens skolēns ir aicināts doties uz īpaši radīto interneta vietni http://talka.garamantas.lv, reģistrēties un piedalīties virtuālajā talkā – tradicionālās kultūras materiālu pārrakstīšanā. Aktivitāte ir pieejama desmit dažādās valodās, un katrs var izvēlēties savām spējām un interesēm atbilstošus materiālus. Darboties iespējams gan klasē, gan mājās, kā arī, izmantojot mobilās ierīces.

Tā 25.02. mūsu skolas Centra konsultāciju punkta izglītojamie vienu mācību stundu piedalījās Valodas talkā, centās atšifrēt senos rokrakstus, pārrakstot tos digitālā versijā, uzzināja daudz jauna gan par seno rakstību, kā “kochozs”, Vatslāvji, dažādus sakāmvārdus un parunas. Darbiņš nebija viegls, bet interesants. Un bez personīgajiem ieguvumiem katrs izglītojamais pielika arī savu darbiņu Latviešu folkloras krātuves materiālu digitalizēšanā.

Inga Strode

« Atpakaļ